Co to jest DSB

Dlaczego to takie ważne, żeby mieć uprawnienia DSB?

Certyfikat DSB uprawnia Cię do pracy jako elektryk w Norwegii. Potwierdza, że umiejętności, które zdobyłeś w Polsce, są zgodne z norweskimi wymogami. Posiadanie certyfikatu jest konieczne. Umożliwi Ci znalezienie zatrudnienia i da Ci pierwszeństwo do pracy jako elektryk. Warto wiedzieć, że elektrycy w Norwegii zarabiają najwięcej w branży budowlanej.

Kto może uzyskać certyfikat DSB?

DSB możesz otrzymać tylko wtedy, kiedy posiadasz polskie uprawnienia do pracy jako elektryk oraz uzyskałeś dyplom w zawodzie elektryk lub pokrewnym. Certyfikatu nie mogą otrzymać więc osoby, które dopiero starają się o uprawnienia elektryczne.

Co jest potrzebne, żeby uzyskać DSB?

Każdy elektryk, który chce pracować w Norwegii, musi przesłać aplikację do DSB – norweskiej Dyrekcji Ochrony Cywilnej i Planowania Awaryjnego. Aplikacja zostaje rozpatrzona przez odpowiednią komisję, która ocenia kwalifikacje kandydata w oparciu o obowiązujące w Norwegii przepisy.

Do aplikacji musisz dołączyć następujące dokumenty:

  • CV, które zawiera dane personalne, dane kontaktowe, wykształcenie oraz doświadczenie w zawodzie, który chcesz wykonywać w Norwegii,
  • kopię paszportu lub dowodu osobistego,
  • kopię oryginału świadectwa ukończenia szkoły w zawodzie elektryk lub pokrewnym wraz z listą przedmiotów, ocenami, programem nauczania, wynikami z egzaminów,
  • kopię oryginału zaświadczenia o odbyciu praktyk zawodowych,
  • kopię oryginału dyplomu zawodowego lub innego dokumentu potwierdzającego uzyskanie tytułu w zawodzie elektryk lub pokrewnym,
  • kopię oryginału referencji/zaświadczenia od aktualnego lub poprzednich pracodawców jako dowód przynajmniej rocznego zatrudnienia w okresie ostatnich 10 lat od momentu ukończenia szkoły (doświadczenie zawodowe musi być z innego kraju niż Norwegia),
  • kopię oryginału uprawnień SEP,

Aby uzyskać uprawnienia DSB musisz określić, jaka jest Twoja specjalność i jaki rodzaj prac chcesz wykonywać w Norwegii. We współpracy z naszą agencją będziesz ubiegał się o potwierdzenie umiejętności w zakresie elektryki niskonapięciowej i będziesz uprawniony do pracy w budynkach mieszkalnych, komercyjnych i przemysłowych.

Dodatkowo możesz załączyć inne certyfikaty i dokumenty, które mogą być pomocne w uzyskaniu uprawnień DSB.

Wszystkie dokumenty z listy powyżej oprócz dowodu/paszportu i CV muszą być przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego na język norweski lub angielski. DSB zaleca jednak, żeby tłumaczenia były w języku angielskim. Jeśli potrzebujesz pomocy z tłumaczeniem, możesz skontaktować się z nami. Współpracujemy z biurami tłumaczeń, które zajmują się tłumaczeniem dokumentów potrzebnych do uzyskania DSB.

Czas oczekiwania na wydanie certyfikatu

Na wydanie certyfikatu DSB czeka się około 4 miesięcy od momentu dostarczenia kompletu dokumentów.

Referencje

"Wszystko na pięć, wszystkie detale uzgodnione na spotkaniu rekrutacyjnym mialy potwierdzenie na miejscu pracy, polecam"

Marcin, Hydraulik

"Witam wszystkich poszukujących pracy w swojej branży za granicą jeśli cenicie sobie szybką a zarazem konkretną rekrutacje bez zbędnego "owijania w bawełnę", to dobrze trafiliście. Od pewnego czasu współpracuję z Jobforce i dotąd na wszelkie moje pytania, otrzymywałem odpowiedź, zostałem wysłany do pracy jako elektryk i również jestem mile zaskoczony, z całą pewnością mogę polecić wam takiego Pracodawce."

Paweł, Elektryk

"Pracuje tu na kontrakcie dzięki firmie Jobforce. Jest wszystko w porządku ze strony firmy, bardzo miła Pani Joanna, która potrafi wszystko przygotować w odpowiednim czasie. Jest sumienną osobą, a co ważne konkretną, też po jakimś czasie interesuje się pracownikami czy wszystko jest tak jak powinno być."

Mariusz, Elektryk

"Wyjechałem do Norwegii dzięki Job Force z praca trafiłem w dziesiątkę . Wszystko co wcześniej było uzgodnione wszelkie informacje zgadzały się . Po 3 miesiącach próbnych była podwyżka . W razie pytań zawsze można zadzwonić nawet w trakcie pracy do Pani Joanny także pomagała i odpowiadała na każde pytanie . Polecam naprawdę warto , jeżeli szukacie dobrej pracy bez żadnych kombinacji i dopiero zaczynacie lub chcecie wyjechać to moja opinia 10 na 10."

Paweł, Hydraulik

"JA BYŁEM WYSŁANY PRZEZ JOBFORCE I PRACOWAŁEM NA DWÓCH PROJEKTACH ZAWSZE BYŁEM ZADOWOLONY, KASA SIĘ ZGADZAŁA WARUNKI MIESZKANIOWE BYŁY BARDZO DOBRE I JAK CZASAMI BYŁY JAKIEŚ DROBNE NIEJASNOŚCI Z PRACODAWCĄ TO PANI JOANNA ZAWSZE REAGOWAŁA I BYŁO OK. JESTEM OGÓLNIE POZYTYWNIE ZASKOCZONY JAKOŚCIĄ OBSŁUGI I PRACY"

Leszek, Hydraulik
Cresta Social Messenger